nathaliaalbinopdkrss nathaliaalbinopdkrss
  • 17-08-2018
  • Mathematics
contestada

Tina brought some nail polish and lip gloss at the store.The nail polish costs $4.50 per bottle and lip gloss costs $7 per tube.tina brought 9 items and spent $50.50.how many of each item did she buy

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 17-08-2018
The answer to the question.
Ver imagen meredith48034
Answer Link

Otras preguntas

Need help urgent! What are the points for this table using the equation: 50x+y=-100
Find the equation of a line that passes through the point (-3,-1) and has a gradient of -2. Leave your answer in the form y = m x + c
please help me ASAP. ​
Which of these helps you understand an interpretive essay on a poem?Which passage provides the best textual evidence for the argument that Victor Frankenstein c
Which of the following samples contains the largest number of atoms A 2.5mol CH4 B 10.0mol He C 4.0mol SO2 D 1.8 mol S8 E 3.0mol NH3
cuba is located what of Hispaniola​
there are 640 students in a school ,384 of them are boys.find the percentage of girls in the school.​
In what area of study did Karl Barth contribute his ideas
1) Government regulation like licensing requirements create barriers to entry prevents new firms from developing and marketing products and services. This is do
Write a equation: Two thirds of a number decreased by the product of a number and two, squared, is 43 (PLEASE ANSWER ASAP )