jakyralett134pdl4gn jakyralett134pdl4gn
  • 17-08-2018
  • English
contestada

you can buy 5 cans for green beans at the village market for $3.60 and you can buy 10 of the same cans of beans at Sam's club's for $4.30 which place isthe better buy?

Respuesta :

jazzyb23
jazzyb23 jazzyb23
  • 17-08-2018
The better place to buy would be Sams club since 10 cans at the village market costs $7.20 and it’s only $4.30 for 10 at Sams club.
Answer Link

Otras preguntas

a boat can travel 176 kilometers on 88 liters of gasoline. How much gasoline will it need to go 250 kilometers
Someone please hep I need to pass my final!!! Choose the best Spanish word to complete the sentence. Eugenia ______________ con todos los juguetes ayer. jugar
Which type of scientific statement is defined as the statement of fact that is generally excepted into be true in universal because it has always been observed
find the scale factor please.
Was chris reasonable in reacting to his perants' past? Should he have forgiven them?
why do you think sailors could use the north star to guide them ?
In your neighborhood, 7/25 of your neighbors have dogs. This is equivalent to what decimal?
Determine the measure of q in sin q =0.4848 to the nearest degree.
Dawn is packing cookies she puts 5 cookies in each package if she has 7,414 cookies how many packages can she make
Name one characteristic of Buck form Call of the Wild and why he is that? Plz thx