Stasia11
Stasia11 Stasia11
  • 21-03-2016
  • Mathematics
contestada

what is a unit price

Respuesta :

barrona765 barrona765
  • 21-03-2016
It is if you add all the numbers that you have together, say 1 2 3 4 then you get 10. You then divide the number that you got by the numbers that you have added together to get that number. So the unit price is 10 divided by 4 which is 2.5. I hope I made sense....
Answer Link

Otras preguntas

Which term refers to the forced migration of Cherokee Indians to land west of the Mississippi? A. Underground Railroad B. Trail of Tears C. Kansas-Nebraska Act
No society can surely be flourishing and happy, of whom the far greater part of the members are poor and miserable.-Public Domain Which of the following does Ad
6983 round to the nearest 100
n 1939, British politician Winston Churchill uttered these words: "Between shame and war, we have chosen shame, and we will get war." To what was Churchill refe
Which are accurate descriptions of the English colonies in North America? Choose all answers that are correct. A. Settlers in the Plymouth colony were upper cla
Cos 14π/3 = cos 2π/3 prove.
Help me factor this completely 36(x^2)n+316xn +224n
what is the rate of change for 2y+3=3x
24) In roots, _______________ increase the surface area through which water and minerals can diffuse. (1 point)
Which process is not impacted by natural selection? A. speciation B. behavioral adaptation C. genetic variation D. succession