julius26 julius26
  • 17-10-2018
  • Mathematics
contestada

eight ounces of wild rice cost 1.52 at that price, how much does one pound of wild rice cost?

Respuesta :

yukiouchiha32 yukiouchiha32
  • 17-10-2018

0.19 cent per pound of rice


Answer Link

Otras preguntas

A morpheme is synonymous with syllable. True False
What is the value of t 25+6t-7=36
Need sentences on what to do in summer in spanish
why is it necessary for DNA to replicate as the first step in mitosis
in aboard game you determine the number of spaces you msy move by spinning a spinner and rolling a die. The spinner has three regions: half of the spinner is ma
The boys carry heavy boxes of books when the door slammed shut and locked. How should the verb carry be written in the sentence above? was carrying It is correc
Brianna weighs 425 N. She climbs a flight of stairs to a height of 8 m. It takes her 6 seconds. How much work does Brianna do when she climbs the stairs? A. 7
Jennifer cut a board 2 m long into two pieces. one piece is 24 m shorter than the other. find the length of each piece.. Piz help me!!!!!!!!!!!
In "All the World's a Stage," to what does Shakespeare compare all men and women? A. angels B. flowers C. actors D. children
Graph the function y=(x-5)^2 identify the vertex,y-intercept,and axis of symmetry