bennett4490 bennett4490
  • 18-10-2018
  • Mathematics
contestada

Carrie I find out candy for a high school fundraiser. She bad 1000 candy bars for $350. What is the unit cost for candy bar

Respuesta :

tyholloway13 tyholloway13
  • 18-10-2018

Answer:1 for 3 dollar


Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

Review mitosis by matching each of the phases of mitosis to the corresponding pictures
∠ACE is formed by two secants intersecting outside of a circle. If minor arc BD = 28°, minor arc AB = 112°, and minor arc DE = 112°, what is the measure of ∠ACE
How have the people of the Caribbean islands benefited from emigration
help, i know the answer but i don’t know how to do the work
Solve −2x2 − 16x − 44 = 0. (2 points) Solving Quadratic Equations with Complex Solutions
If f(x)=x^3-x, what is the average rate of change of f(x) over the interval [1,5]?
Factor the expression below. I need it asap
-5|-2|-5(-2)-(5-2)^2​
Sweet T has 2 orange picks for every 5 green. If there are 21 picks In all, how many picks are orange?
Atheists believe that we cannot know whether God exists. True or False?