bpiwowar19
bpiwowar19 bpiwowar19
  • 16-11-2018
  • Mathematics
contestada

if 6 bananas cost $2.04.How much would 10 bananas cost?

Respuesta :

sadhika06 sadhika06
  • 16-11-2018

3.40 hope this helps :)))))))))))))))

Answer Link
mlena0928 mlena0928
  • 16-11-2018

I think its $3.40. If you divide 2.04 and 6 then you multiply the answer of that to 10.


Answer Link

Otras preguntas

Find the value and help please
Determine the domain and range of (g ○ f)(x) if f of x is equal to 4 over the quantity x squared minus 4 end quantity and g(x) = x + 2. D: {x ∈ ℝ| x ≠ –2, 2} a
the type of cell that forms after meiosis l is a what cell
Tom Brady claims that if you multiply two irrational numbers together you will ALWAYS get an irrational number, and NEVER a rational number. He supports his cla
What is the graph of y = 4/5x +5? Photo above
8 1/2 + 17 2/3 + 12 1/6 what is the answer??
ANSWER (-4)+(8-)+11=
type of advance medical directive does the AMA recommend? a) Euthanasia b) Living will c) Durable power of attorney O d) Undue-burden test
A grocery clerk has 16 oranges 20 apples and 24 pears. The clerk needs to out an equal number of apples oranges and pears into each basket. What is the greatest
Which of the following materials will float on water (density 1 g/ml)? air = .001 [tex]g/cm^{3}[/tex] corn oil = .93 [tex]g/cm^{3}[/tex] glycerine = 1.26 [tex]g