ddiamond
ddiamond ddiamond
  • 18-12-2018
  • Mathematics
contestada

If 5 apples cost $.95, what is the cost of 12 apples ?

Respuesta :

k3nna00 k3nna00
  • 19-12-2018

Answer: 12 apples would cost $2.28


Answer Link

Otras preguntas

savings tools offered by depository institutions may earn interest. which of the following statements is not true about interest?a) when paying interest, look f
What are the central ideas of smiths text, and what is the purpose of his account? Cite evidence for the text in your response
Where does the civil government receive its authority
answer ???..........
I need to know please
During the Paleolithic Age, humans learned to _____. farm make tools domesticate animals swim
According to bradford, what happened to the “proud and very profane” seaman who cursed and condemned the sick passengers during the voyage?
I believe that the crawfish is a consumer.. Am I right???
The movement of particles from a less crowded area to a more crowded area requires what
If sin(x) = 1/3 and sec(y) = 25/24 , where x and y lie between 0 and π/2, evaluate the expression using trigonometric identities. (Enter an exact answer.) sin(