katie9960 katie9960
  • 17-01-2019
  • Mathematics
contestada

Six donuts cost a total of $3.54 what is the cost for one donut

Respuesta :

aboylanp6zv98
aboylanp6zv98 aboylanp6zv98
  • 17-01-2019
all u needed to do is divide 6/3.54=0.59
Answer Link

Otras preguntas

2 megabytes per second how fast if it is megabytes per hour
If ƒ( x )= 2 x 2 + 3, then ƒ( x - 1)= 2 x 2 + 4 x + 5. true or false
What is name the line three way
Estimate 24% of 33.
Given that QRST is a kite and that ST = TQ, find ST.
What fractional part of a day do you spend sleeping if you sleep 8 hours per day?
Which of the following is a disadvantage of a sole proprietorship? A. lack of permanence B. high taxes C. legal constraints D. difficult to st
What is the value of the following coins 2 quarters, 4 dimes and 6 pennies
A generator can run for 11 hours on 3 gallons of gasoline. If the gasoline costs 3$ per gallon which is closet to the cost per hour to run the genarator?
How do you write 6.67 in words?