sebasacosta010907
sebasacosta010907 sebasacosta010907
  • 21-02-2019
  • Mathematics
contestada

What is unit cost per pound if 45 pounds cost $38.25

Respuesta :

kennyboi5
kennyboi5 kennyboi5
  • 22-02-2019
It’ll cost 0.85 per pound
Answer Link

Otras preguntas

What is one of the driest and hottest regions of the earth
The _______ contains the main idea in a paragraph. A. declarative statement B. first sentence C. topic sentence D. thesis statement
Which of the following is a complex sentence? A. I simply cannot make heads or tails of rap lyrics, but I suppose I'm just too old to understand them.
how is citizenship related to voting
Which practice places citizens under absolute state control? imperialism nationalism racism totalitarianism
use columbian exchange in a sentence
Claims that media consumption can be addictive are: A. controversial. B. never made. C. absolutely true. D. unfounded.
if 4 are subtracted from twice a number, the result is 10 less than the number. Find the number.
What was determined to be Lee Harvey Oswald’s role in the Kennedy assassination?
for the fair the organizers ordered 32 rolls of tickets. each roll of tickets has 100 tickets. how many tickets were ordered in all?