needhelp2474
needhelp2474 needhelp2474
  • 21-03-2019
  • Mathematics
contestada

PLS HELP ME WITH THIS MATH QUESTION. (7TH GRADE)​

PLS HELP ME WITH THIS MATH QUESTION 7TH GRADE class=

Respuesta :

ihatedevin12
ihatedevin12 ihatedevin12
  • 21-03-2019

Answer:

For Number 6) It would be the first option because each download cost $1.22 and the second option cost $1.25

Step-by-step explanation:

Answer Link
rachelandnoahgray rachelandnoahgray
  • 21-03-2019

Answer:

NUMBER 6.  $1.22

SECOND OPTION IS $1.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what part of speech is all ready .
A major contribution of the Jews of ancient times was the? A)writing of legal concepts that influenced Hammurabi's code of laws B)beginning of domesticating ani
In Don Quixote, Miguel de Cervantes uses the story of a man who dresses as a knight to explore
how do you do -2(t + 4)
0.92 is 1/10 of what
A researcher is interested in whether high school students who play sports have a higher or lower body mass index than students in the general population
eight ears of corn and a cantaloupe cost $2.37. six ears of corn and 3 cantaloupes cost $3.51. what does a cantaloupe cost?
Looking through a microscope, you see a cell forming a cell plate during cytokinesis. Which cell are you looking at?
Chloe Denley's rent of $940 per month was increased by 8%. What is her new monthly rent?
Which characteristics do all prokaryotes and eukaryotes share?