wacondamitchell wacondamitchell
  • 20-06-2019
  • Mathematics
contestada

Eileen purchased 3.4 pounds of apples at the total cost of $19.72. If she purchases 6.2 pounds of apples at this store, how much would it cost?

Respuesta :

fazaima328
fazaima328 fazaima328
  • 20-06-2019

Answer:

$35.96

Step-by-step explanation:

19.72 divided by 3.4 = 5.8

5.8*6.2 =35.96

Answer Link

Otras preguntas

This is from Mary poppins and I need it quite ergently
The carbon bonds in organic compounds are: A. covalent B. ionic C. intermediate
y = x, y = 8, x = 0​
Problem 10 A solenoid with length ℓ, N turns, and cross-sectional area A has inductance L if the solenoid can be treated as infinitely long. What would the indu
What is the missing fraction for 1/6 1/8 1/4 ?/? = 1whole Can somebody please solve this for me I have been asking this for the third time
During puberty, as neurons become more responsive to excitatory neurotransmitters, adolescents: a) react more strongly to stressful events and e
If 5 pizzas cost $70 how much will pizzas cost?
ead the passage from The Odyssey - Penelope. "My lady, never a man in the wide world should have a fault to find with you. Your name has gone out under heaven l
The amount of​ carbon-14 present in animal bones after t years is given by ​P(t)equalsUpper P 0 e Superscript negative 0.00012 t. A bone has lost 19​% of its​ c
A car traveling east at a constant rate of 33 mi/hr passes through an intersection at 10 A.M. A truck traveling north at a constant rate of 42 mi/hr passes thro