madisonalexa0512 madisonalexa0512
  • 20-09-2019
  • Mathematics
contestada

You can buy 8 apples at the Quick market for 1.45.You can buy 6 of the same apples at stop and save for 1.22.Which place is the better buy?

Respuesta :

shaush shaush
  • 20-09-2019
8 apples is the answer
Answer Link

Otras preguntas

The prime factorization of a number is 32 • 5 • 11. What is the number?
Passage of the McCarran Act was related to which of these? A. Vietnam war B. Marshall Plan C. Truman Doctrine D. Second Red Scare
At which point does the author develop the conflict between the people of phippsburg and those of magala island in Lizzie bright an the buck minister boy? Befo
Which sample contains the most concentrated solution of hydrochloric acid (HCl)? a.) 300mL of 1.00M HClB.) 50mL of 1.45M HClC.) 800mL of 2.00M HClD.) 2.00L of
Explain how feedback inhibition helps you maintain body temperature.
what resulted directly from the work of the continental congress?
Which is the better buy, 3 pounds for $8.31 or 5 pounds for 12.59
the United States is constitutional?
Easy Leadership Questions (10 POINTS) Which of these decisions would you most likely make on your own? A. the amount of time you spend in band rehearsal B. the
what is the decimalnof 4/10