kreyes086 kreyes086
  • 20-09-2019
  • Mathematics
contestada

these mom bought an eight pack of juice boxes at the stores for 4$.find the unit rate for the juice box​

Respuesta :

257282 257282
  • 20-09-2019

Answer:j

Step-by-step explanation:

Answer Link
abby3578 abby3578
  • 20-09-2019
$.05
I think this is right
Answer Link

Otras preguntas

After 12 PCR cycles how many DNA strands would be available?
Which curve represents the spontaneous reaction, and which the nonspontaneous?
What is the slope of line segment jk
Which statement best describes the overall goal of early labor union
What is the electron configuration for O using orbital configuration
How did the laws ending slavery affect different populations of people in the southeast after the civil war?
A pencil cost $3.50 and a pen coast $6.70. Jessica bought m pens. She also bought 4 fewer pencils than pens. Write an algebraic expression for the total amount
A skull cleaning factory cleans animal skulls of​ deer, buffalo and other types of animals using​ flesh-eating beetles. the factory owner started with only 8adu
An item cost $380 before tax and the sales tax is $11.40 find the sales tax rate
State two reasons for the deterioration of relations between the British and the colonists.