avachriss
avachriss avachriss
  • 20-05-2016
  • Mathematics
contestada

Seven bags of peanuts and 3 sandwiches cast 22$. Three bags of peanuts and 1 sandwich costs 8$.| The cost of 1 bag of peanuts is__. One sandwich costs ___.

Respuesta :

Siobha
Siobha Siobha
  • 20-05-2016
One sandwich - $5
One bag of peanuts - $1
Answer Link

Otras preguntas

To what can gathering information about children who display challenging behavior be compared? A. sharing a snack B. solving a puzzle C. walking a tightrope D.
Resources management requires managing all of the following EXCEPT air pollution. how clean water is. forests and woodlands. people’s nutritional needs.
which power is regarded as a reservedpower
Can some one help me with this question its hard :( down below ill give brainliest
What is the mass number of an atom that has 12 neutrons and 11 protons? 24 12 11 23
help me please<3 Thanks
3. Label all the following values using the box and whisker plot below: (1 point each) (a) Minimum: (b) Median (Q2): (c) lower quartile (Q1) (d) upper quartile
What do you think the relationship is between frequency, amplitude, and wavelength?​
please help ASAPPP 30 points
help me please!:( I'll guve brainliest!​