emilys04227 emilys04227
  • 16-10-2019
  • Mathematics
contestada

A clothing store sells 3 scarves for $14.13. What is the cost of 4 scarves at the same unit price?

Respuesta :

noone1776
noone1776 noone1776
  • 16-10-2019

Answer:

18.84

Step-by-step explanation:

14.13 dived by 3 = 4.71

then multiply that by 4

Answer Link

Otras preguntas

victor draws a line as 10cm long but the true length is 10.2cm, calculate the percentage error of the measurement ​
Help me pls! 30 points. Below is the question.
help me with solving for x please
Marci buys a jewelry box that is missing a part. When thinking about her rights as a consumer, Marci is most likely concerned about A. product safety B. purchas
A retailer bought a number of shirts for R1800. He sold them at a profit of R20 per shirt and was left with 6 shirts. With the total amount received she could b
Tell which of the following is a sentence fragment. Sentence 1: The dogs enjoying their bones. Sentence 2: The dogs were enjoying their bones. Sentence 3: We sa
Use the properties of rational exponents to simplify 6/6 1/4
What are the periodic table international group numbers
What is the original polynomial
ILL Give brainliest, Why is diabetes a serious disease? Because you have to go to lots of doctor’s appointments Because every cell in your body needs glucose