bmeredith715 bmeredith715
  • 16-10-2019
  • Mathematics
contestada

Mr.Watson buys 4 gallons of paint that cost 34 per gallon how much does Mr.Watson spend on paint

Respuesta :

loveqksxkswjdrnr
loveqksxkswjdrnr loveqksxkswjdrnr
  • 16-10-2019

Answer:

136 dollars

Step-by-step explanation:

34 * 4 = 136

Answer Link
ashleigh62
ashleigh62 ashleigh62
  • 16-10-2019
$34 times 4 = $136 because 34 dollars PER gallon
Answer Link

Otras preguntas

What word in the English language does the following: the first two letters signify a male, the first three letters signify a female, the first four letters sig
the one after the person above me is wrong its not an option.
A computational model predicts the speed of a roller coaster car at different heights given its speed at the lowest height of its journey, which is at ground le
determine if the lines are parallel perpendicular or neither y=-7 and x=2
Which resource was harvested from the Okefenokee Swamp in the early twentieth century and continues to be profitable in Georgia today?
After he died, a _____________ went through the process of ______________. Then he was buried with his possessions.
Which best describes an outline? O a list of sources in alphabetical order O a graphic organizer that groups similar ideas O a broad question that a research pr
It is Morning or Evening today
Please Help! Last week, a florist sold 715 roses. Of the roses sold, 7 out of every 11 roses were red. How many red roses did she sell?
was the narrator credible in the book the pit and the pendulum? ​