151463 151463
  • 18-10-2019
  • Mathematics
contestada

10 apples for 3.50 how much is the cost per apple

Respuesta :

cam5639 cam5639
  • 18-10-2019
.35 cents if you divide $3.50 by 10 you will end up with .36 cents
Answer Link
LittleSongBird
LittleSongBird LittleSongBird
  • 14-10-2020

Answer:

The answer is .35 or 0.35

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

¿Qué oración es cierta sobre este poema? El poeta sabe donde encontrar la alegría. El poeta no sabe donde encontrar la alegría.
What kind of careers did Robert Frost have
In this paragraph, the author uses a real-life example to demonstrate how cryptography can help the government. can be dangerous. is a Swiss specialty. is unrea
Who is most likely the "old man" that Lady Macbeth mentions?Macbeththe doctorDuncanBanquo​
how many times greater is 3 x 10^8 than 6 x 10^5​
Someone help me!!! toilet roll comes in packs of 4 and 9 The 4 pack is priced at £2.04 The 9 pack is priced at £4.68 By calculating the price per roll, determi
[tex]PLEASE HURRY WILL MARK BRAINLEST[/tex]
Lasers can be used in in place of a knife.
3. A savings account is started with an initial deposit of $500. The account earns 1.5% interest compounded annually. (a) Write an equation to represent the amo
What type of college education is necessary if you want to go to law school to become a business attorney (or any other type of attorney)? A. A bachelor’s degre