epicnuke35
epicnuke35 epicnuke35
  • 20-10-2019
  • Mathematics
contestada

grapes cost 2.09 per pound. john bought 3.25 pounds. how much will john pay for the grapes? show work​

Respuesta :

karinaliannjh
karinaliannjh karinaliannjh
  • 20-10-2019

Answer:

6.79

Or 6.80

Step-by-step explanation:

2.09×3.25= 6.79

Answer Link

Otras preguntas

Why did some people disapprove of president Roosevelt's Policies
Select the correct answer During physical activity of high intensity, your heart will beat at a percentage of its maximum rate. Which range shows the correct pe
SOMEONE HELP IM TIMED !!!!! PLZ HELP !! Graph the line for y+1=−3/5(x−4) on the coordinate plane.
Lee's department store uses the every day low prices strategy. This strategy hinges upon the store's ability to obtain consumer goods at the cheapest possible p
_________________ refers to the challenge that arises when actors are faced a situation where they will all be better off if they cooperate with one another, bu
hola que tengo que hacer ​
The materials used by the Holly Company's Division A are currently purchased from an outside supplier. Division B is able to supply Division A with 20,000 units
The Product Owner of a team was asked for a forecast for the completion of a product release. There were 140 story points worth of work remaining in the project
Dr. Park identified 20 restrictive eaters (people who constantly monitor and limit their caloric intake) and 20 matched control participants. She then manipulat
Frederick Company borrows $63,000 from First City Bank and pledges its receivables as security. Which of the following is true regarding this transaction:A. Fir