curiouscat0
curiouscat0 curiouscat0
  • 18-11-2019
  • Mathematics
contestada

Ribbon sells for $3.75 per yard. Find the cost, in dollars, for 48 inches of ribbon.

Respuesta :

1016359
1016359 1016359
  • 18-11-2019

Answer:

4.9875

if rounding then 5 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

insert each of the following numbers between two consecutive multiples of 5: 13 37 48 61 93
Based on molecular orbital theory, there is/are ________ unpaired electron(s) in the of+ ion.
point G is thr incenter of the triangle. what is the value of x?a.4b.c.24d.32
Hai can someone help me please :3
in 2008, the gas crisis hit a peak! gas prices were $4.11 per gallon, on average. now in 2018 gas prices average $2.92. find the percent change and state whethe
how to find R^2 from r^2=-0.32
In the sentence, "Which player earned the most points?" which word is the subject? A.Player B.Which C.Most D.Points
If 3/7m = 7/3n, then what is the value of m/n ?
What is the slope of the line represented by the points in the table? x y –2 –0.35 –1 –0.3 0 –0.25 1 –0.2 2 –0.15 -0.05 -.005 .005 .05
What is one thing Jimmy Fallon does to impersonate persona of other comedians? A. he talks behind cardboard cutouts of the comedians B. he puts on costumes in o