fiesty113 fiesty113
  • 20-11-2019
  • Mathematics
contestada

If 2 1/2 gallons of gas cost $7.50, then how much would 1 1.2 gallons cost

Respuesta :

WeirdlyMist
WeirdlyMist WeirdlyMist
  • 20-11-2019
It would cost $33.6 Since its 3 dollars per gallon. Therefore 11.2 would cost $33.6
Answer Link

Otras preguntas

what are prerequisites to start a development projects?​
which stident is following the best approach to writing his first draft
Identify the correct tense needed to complete the following sentence. Some of the students​ _____ taken an online course​ before, but others have not.
What is the difference between a relationand a function? Is every relation a function? Is everyfunction a relation? Explain.​
The bicameral nature of the us federal legislature is responsible for​
What is the volume of the cone with radius 4 ft and height 10 ft? Round to the nearest cubic foot. A) 126 ft3 B) 200 ft3 C) 251 ft3 D) 168 ft3
What conditions found in volcanoes are favorable for diamond formation?​
it takes 3.5 minutes to upload 12 photographs from a smartphone to a computer and then an additional 1.25 minutes to upload the photographs to a website. At thi
1.2, 3, 7.5, 18.75, ... Which formula can be used to describe the sequence?
Los Padres de Marcos le compraban todo lo que quería pero él siempre compaetía con los otros niños. Él era muy___. A. Generoso b. Consentido c. Tímido d. Obedie