lilpop321 lilpop321
  • 20-11-2019
  • Mathematics
contestada

Chang buys a pack of 6 towels for $15.60.
Find the unit price in dollars per towel.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

hashoil hashoil
  • 20-11-2019

Answer:

$2.60 per towel

Step-by-step explanation:

15.60 devided by 6 =2.60

Answer Link

Otras preguntas

2-3/4k=1/8k+9 xxxxxxxx
why did Britain pass new laws that the colonist referred to as the intolerable acts
What is 6x3/5 as a mixed number
how is most carbon stored in the atmosphere?
The smallest contractile unit of muscle is a fascia. sarcomere. myosin. myofibrils.
What is Confucius period he lived in called
for years after the Russian revolution of 1917, British secretary of war, Winston Churchill did what?
please help me with 15 and 16.
Which of the following best describes the Renaissance ? it was a rebellion against authority of the Catholic Church. there was an increased interest in the art
How do you solve 6 7/8 + 1 2/8 =