keegansparrow8
keegansparrow8 keegansparrow8
  • 16-12-2019
  • Mathematics
contestada

Phil uses 2.3 oz of shampoo 2 times a week for 9 weeks how much shampoo does he use?

Respuesta :

unicorncat8
unicorncat8 unicorncat8
  • 16-12-2019

Answer:

41.4 i think?!

Step-by-step explanation:

I did 2.3 * 9 then I did what that equaled which was 20.7 * 2 and got 41.4.

Answer Link

Otras preguntas

Is this statement true or false? Bases feel slippery. A) true B) false
can someone please help,A right triangle is inscribed in a circle, and the radius of the circle is given. Explain how to find the length of the hypotenuse. use
Four movie tickets cost $26.00 . How much do seven movie tickets cost?
Please help me with this math problem!! NO LINKS PLEASE!! Will give brainliest if correct!! :) (Picture attached below)
marco needs to buy some dog food. at the nearest store, 5 bags of dog food cost $12.50. how much would marco spend on 3 bags of dog food
*** 80 POINTS**Ava has $300 on a gift card. She bought a laptop for $215 and decided to spend the rest on shirts. The unit price of shirts that are on sale is $
Since I'm not lying, I clearly must be telling the truth. Appeal to Emotion Hasty Generalization Equivocation Circular Reasoning
I just need you to explain to me how it is please I want to understand ​
-7 + 2(-3 - 8z) use Z = 6simplify ​
The UL for most nutrients is based on the combined intake of food, water, supplements, and fortified foods, with the exception of the nutrients _____.