Zydagotat Zydagotat
  • 18-12-2019
  • Mathematics
contestada

a dozen apples cost$4.92 for a dozen apples is a ratio of what per Apple

Respuesta :

hotpad234
hotpad234 hotpad234
  • 18-12-2019

Answer:

12 : 4.92

Step-by-step explanation:

a= apples

12a=4.92

12 : 4.92

Answer Link

Otras preguntas

!!100 POINTS!! Which of the following changes was implemented when Radical, or Congressional, Reconstruction began? 1.Slavery was abolished throughout the natio
AM GIVING YOU 36 POINTS PLES HELP I WILL GIVE YOU BRANLIST The Impact of the Internet The Internet has revolutionized how information is shared around the world
HELP ASAP.. 1. Where is the nation's space exploration program, NASA, located? A.Atlanta B.Houston C.New Orleans D.Dallas
What two numbers multiply to 12 and add to get 4? Please help it would be appreciated
Christine’s company makes solid balls out of scrap metal for various industrial uses. Her current task is to make a batch of aluminum balls with radius 4.5 in.
A group of 15 people are ordering pizza.each person want 2 slices and each pizza has 15 slices.how many pizzas should they order
Express the trig ratios as fractions in simplest terms
Jaimie doesn’t have much time before her class, and she still needs to find a ride to the airport, print off her assignment, and text her manager about changing
Workers in many educational positions are employed by state or local governments. However, some workers are employed by organizations that are not funded nor ru
Which of the following sentences is punctuated correctly?