26zielinskia 26zielinskia
  • 19-12-2019
  • Mathematics
contestada

You can buy an 8-pack of paper towels for $8.40 or a 12-pack for $12.36. Which is the better buy?

Respuesta :

jensyn24 jensyn24
  • 19-12-2019

Answer: 12 pack

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Would a solution with a pOH of 11 be acidic or basic?
Identify the domain and range of the relation. Use amapping diagram to determine whether the relation isa function((9,6), (3,8),(4,9.5), (9,2)}​
Today's lunch is related to your overall diet in the same way that today's weather is related to ______________. A. Precipitation B. Climate C. The atmosphere D
Which of the following describe issues that were caused by the wars in Iraq and Afghanistan? Check all that apply.?
someone help me PRETTY PLEASE :(((!!!!!!!!!!
4. Which sentence combines the two sentences using an adjective clause thatfunctions as part of the subject?A The Chinese began using flags more than 3,000 year
How are sexual reproduction and asexual reproduction different from each other?A. sexual reproduction requires two parents and asexual reproduction requires onl
The Reconstruction Amendments aimed to prevent the ________ from passing laws limiting citizens' rights. A. former slaves B. federal government c. Union D. Sout
Which type of people did not belong to any of three estates in medieval society?
Las meninas is a masterful example of use of what