juneily123
juneily123 juneily123
  • 19-12-2019
  • Mathematics
contestada

Three apples and two bananas cost
$2.00. Four apples and four bananas
cost $3.00. What is the cost of one
apple?

Respuesta :

greggjasmine808 greggjasmine808
  • 19-12-2019

Answer:

50 cent

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

identify an equation in point-intercept form for the line parallel to y = -3x + 7 that passes through (2, -4)
Which of the following is not a principle that guides historians A be accurate B be subjective C be honest D be empathetic
as cheif executive, a president must do which of the
Which of the following would not be best measured in terms of mass? a. apple juice c. chips b. bag of wheat d. hot dogs
Is granite countertop a mixture or compound?
Find the slope of the line that passes through the given pair of points. (if an answer is undefined, enter undefined.) (−5, −5) and (9, −9)
The study of the spatial aspects of ecology and the distribution of plants and animals is called
What event happened on october 29 1929 called black tuesday apex?
would appreciate help
Which of the following best describes demographic changes in the latw 1800s