only1josh13 only1josh13
  • 17-01-2020
  • Mathematics
contestada

Five jars of cherries cost $24.25 if the jars are cast the same amount how much does each jar cost

Respuesta :

SniperBruh
SniperBruh SniperBruh
  • 17-01-2020

Answer:

4.85

Step-by-step explanation:

each jar cost $4.85

Answer Link
EMK12
EMK12 EMK12
  • 17-01-2020
$4.85
SOLUTION: $24.25/5= $4.85
Answer Link

Otras preguntas

what is the answer to this question?
Who loved being the president? Who hated it? ~Theodore Roosevelt, William Taft, or Wilson?
how to do deviation
What is 6×5×4×7+z=9831
Match the following measuring tools and examples of things they measure.
Emre pays a $20 sign-up fee to join a video streaming service and $12 for each month of his membership. The equation c = 12w + 20 gives the total cost for w wee
how do I simplify this?
What does c h o n s stand for ? Which bimolecules
What is the significance of the year 1776 in the nation’s history
What river forms the border between Costa Rica and Nicaragua