tyqueshas48 tyqueshas48
  • 20-01-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of shampoo if a 15ounce bottle cost $2.79?

Respuesta :

finlaymack
finlaymack finlaymack
  • 20-01-2020
It’s 0.19 cents per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Isabella spent $49 for 7 bracelets. Each bracelet cost the same amount. How much did each bracelet cost?
Which statement defines Colonialism? "The spread of Christianity by European people in America" "The policy of extending political and economic control over a
what contrasts of sound did composers stress
If 2 heterozygous parents produce offspring, what is the probability that the offspring will also be heterozygous?
Which of the following is an important Greek contribution to the study of history? A. The Greeks wrote the most complete history of the early Olympics. B. The
I NEED HELP ASAP Do your body cells always use cellular respiration to break down glucose?
How to solve 18=3(3x-6
Which of the following industries was not new at the end of the nineteenth century? Select one: a. Meatpacking b. Refrigeration c. Coal mining d. Automotive
A recipe for cookies calls for 3 1/4 cups of sugar. Amy has already put in 3 1/9 cups. How many more cups does she need to put in?
Mallorie has $3 in her wallet. If this is 10% of her monthly allowance, what is her monthly allowance