feelinpain
feelinpain
21-01-2020
Mathematics
contestada
can someone please help me?
Respuesta :
Katsyana
Katsyana
21-01-2020
I think it’s the 3rd option y=5x-16 but I’m not 100%, I do’s the exact question recently in class and I don’t understand how to do it.
Answer Link
addiegarland00
addiegarland00
21-01-2020
I think it might be the third option?
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 51+ )
Otras preguntas
What is the rate and unit rate for 420 miles in 7 hours
what is the complete predicate and simple predicate ? We walked to the park. My brother Ken collects old stamps. I cooked a delicious meal. Mom works hard all d
How do I find the unit rate of $7.96 for 5 pounds?
There ate 38 cube houses. Each house could hold 1,000 unit cubes that are 1 meter by 1meter by 1meter.Describe the dimensions of a cube house using unit cubes.
a theater can sell 600tickets for each performance. for one performance, 80% of the tickets were sold. for another performance, 91% of the tickets were sold. wh
effective teamwork and high productiivity are good indications of postive1.socializing2.productivity goals3.horizontal relantionship4.reinforcement
What is the energy source for plants?
80 is 40% of what number?
three everyday things that exist or occur because of science. Make sure you use examples
What was the outcome of these tariff debates, and why was it that few were pleased with these results?