sam8345 sam8345
  • 20-02-2020
  • Mathematics
contestada

2 and 3 plz it is hard

2 and 3 plz it is hard class=

Respuesta :

awhashy
awhashy awhashy
  • 20-02-2020

2. So if you add up the cost of ice cream, cost of cone and cost of the toppings you will get $0.95. But she sells the ice cream cone for $2 dollars which means you subtract $2.00 and $0.95, this then equals to $1.05.

I'm not sure about question 3 I've tried doing it but I can't figure it out.

Answer Link

Otras preguntas

The graph of which equation has a slope of and includes the point Select one:
How does the author's inclusion of the "Goddess” contribute to the theme of the poem? To his excellency, general Washington
9. At 3 P.M., there were 20 jellyfish on the beach. At 5 p.m., there were 44 jellyfish. What is the constant rate of change?
A car slows down from 14 m/s to 6 m/s in 3 seconds. What is the car’s acceleration? A) 6 m/s/s B) -2.67 m/s/s C) 8 m/s/s D) 2.67 m/s/s
Who helped Heran Cortes and his soldiers defeat Aztec​
Can someone pls help me ..
Do you agree or disagree with Berkeley’s accusation that Bacon was a traitor?
Select all of the zeros of the function f(s) = (5x - 7)(x + 3)
68/104 grade c or d?
ask me a question. any question. ill probably answer it. unless I'm lazy.