zoebraxmama15 zoebraxmama15
  • 20-02-2020
  • Mathematics
contestada

Amy bought 2.4 pounds of apples for 1.65 per pound what is the total cost of the apples

Respuesta :

ankeet
ankeet ankeet
  • 20-02-2020

Answer:

3.96

Step-by-step explanation:

1.65 per pound

2.4 pounds

1.65 * 2.4 = 3.96 pounds

Answer Link

Otras preguntas

experiencing pressure to conform with the rest of the group is not a symptom of groupthink.
what do you think the author means when she says, "ships at a distance have every man’s wish on board"? what connection does this have with the novel the great
100 Points! Algebra question. Photo attached. Find the exact value of the expression. Please show as much work as possible. Thank you!
Indicate which compounds present i) in the reactants and ii) in the products from this lab experiment could be expected to give positive tests with a) permangan
Which of the following are groups that recommend guidelines for forensic analysis? a. SWG b. TWG c. SWGDRUG d. all of the above
why does the o’donnell home have two phones - a red and black one?
8. How does the speaker feel about the British? Where is this attitude revealed?
if q<0 and bx=by=bz>0, find the magnitude of f⃗ in terms of q, v, and bx.
why has obrien placed this chapter immediately after the previous chapter enemies
You are a loan officer at a local bank . Each of the following people is seeking a loan . Based on the information provided, evaluate each applicant and make a