leilamason1158
leilamason1158 leilamason1158
  • 20-02-2020
  • Mathematics
contestada

It cost $125 to buy a heater and about $0.40 per min to run it

Respuesta :

bcherubino bcherubino
  • 05-08-2020

Answer:

okay, so you would multiply your minutes by 0.40 and add them to your total of 125, but you didn't include your minutes so i can't give a concrete answer

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Deon set a goal to ride his bicycle 310 miles in a month.He has biked 145 miles so far.If there are 4 days left in the month,about how many miles should deon ri
Can someone PLEASE explain this to me??
Plant cells undergo photosynthesis to produce glucose, a usable form of chemical energy. The energy produced by plants becomes the base of an energy pyramid. Gi
Which civilizations developed in the fertile valley between the Tigris and Euphrates rivers? A. Indian B. Chinese C. Egyptian D. Mesopotamian
Hola quiero que me ayuden a resolver estw problema. En matematica. -4×+ 2y=16
4h + 7 = -5 SHOW YOUR WORK PLZ
I need the answers to 1,3,4,5, and 6
Just three days earlier, I had seen my father walking slowly from work. His hard hat was under his arm and his long face was sweating from the hot afternoon sun
What would be the net resistance between the two terminals A and B in the circuit?
what does new technology generally do to production