nunu081205 nunu081205
  • 17-03-2020
  • Mathematics
contestada

.
.
..
The price of 2% milk is $5.92 for 4 gallons. What is the unit rate?

Respuesta :

DevynRae
DevynRae DevynRae
  • 17-03-2020
The unit rate is $1.48 per gallon
Ver imagen DevynRae
Answer Link

Otras preguntas

How did feudalism and the manor system help Europeans survive Viking raids?
Describe how the 20 amino acids are similar yet different in their structure
tolong dijawab ya teks dari gecko complaint. 1. 1. who is the main character of this story? 2. why Gecko would like to see the head? 3. why Gecko doesn't get t
meaning of 'your eyes dried seeds, your body a husk of light' ingrid jonker
How are the ideas in the following two sentences tied together? The best time I had all summer was the night of Sherry's party. The worst was the next day.
Jake and zach are identical twins who attended grammar school through college together. jake took a job as an engineer who does not have to travel out of the st
John Stuart mill was a staunch proponent of
What relationships of power are featured in “virginian luxuries” (document 1)?
Antipsychotic medications may be used to treat Schizophrenia Major Depression Anxiety ADHD
3w + (8 - v)t if w = 4, v = 5 and t = 2 evaluate