Seudónimo Seudónimo
  • 17-03-2020
  • Mathematics
contestada

WILL GIVE BRAINLIEST!!!! HELP ASAP!
Sandra pays $11 for 2.75 pounds of cheese. What is the cost per pound?
$0.40
$0.44
$4.00
$4.40

Respuesta :

sunshinezzz
sunshinezzz sunshinezzz
  • 17-03-2020

Answer:

$4.00

Step-by-step explanation:

$11 divided by 2.75 pounds = $4.00 per pound

Answer Link
isabella2910
isabella2910 isabella2910
  • 17-03-2020

Answer:

11 ÷ 2.75 = 4 so it's $4.00

Answer Link

Otras preguntas

go out, _____(tag)Don't wait,(indirect speech)​
Identify inputs and outputs (photosynthesis)​
A paragraph about how can someone control their unhealthy traits that were passed down from their parents? Please help it’s due tomorrow
Can someone help me?
When during the cell life cycle are chromosomes composed of a single DNA double helix Please help lol
answer plss Answer this​
HELPPP IF YOU CANNNNN QUESTION 5 of 10: Your association has decided to have their next convention in April. The next step is: a) Develop a request for propos
Which of the following is not a function of Carbohydrates in your cells?
simplify using PEMDAS(3X + 2x)(3+4)​
24 and 25 I don’t understand how to do it plz help!