lolgal123
lolgal123 lolgal123
  • 17-07-2016
  • Mathematics
contestada

If a granola bar cost $2.30 per pound how much does 0.7 pound granola cost?

Respuesta :

Divyalok
Divyalok Divyalok
  • 17-07-2016
1 pound costs $2.30 Hence, 0.7 pounds costs ( $2.30×0.7 )
Answer Link

Otras preguntas

What number must you add to complete the square x^2+8=-3? A. 16 B. 8 C. 4 D. 64
Dylan opened a credit card account with $750.00 of available credit. Now that he has made some purchases, Dylan's account only has $615.00 of available credit.
Find the 4th term of the expansion of (2a-b)^7
Why is personal hygiene important for limiting the spread of diseases?
Can you please answer this quick thanks
find the vertical asymptote for y=x^2-5x/x^2-x-2
What does arc ABC equal?
choose the whole number or mixed number that is equivalent to this improper fraction 13/8
PLEASE HELP PRONTO IM DUMB So I have this problem: -2(+3 + -4 + -8 + +7) and when I added all the integers together and multiplied by -2 I get =4 right? Well wh
Solve −27=19−2x for x . First, identify the best first step in solving this equation. What choice is correct?