mmmmbeans mmmmbeans
  • 20-04-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate for sukis scrumptious sushi?


A. $4.50 for 1 sushi roll
B. $9.00 for 1 sushi roll
C. $9.00 for 2 sushi rolls
D. $2.00 for 9 sushi rolls

What is the unit rate for sukis scrumptious sushi A 450 for 1 sushi roll B 900 for 1 sushi roll C 900 for 2 sushi rolls D 200 for 9 sushi rolls class=

Respuesta :

itzxchristine
itzxchristine itzxchristine
  • 20-04-2020
a. 4.50 for 1 sushi roll
Answer Link
yasminturner0319
yasminturner0319 yasminturner0319
  • 20-04-2020
A. 4.50 { 1 sushi roll}
Answer Link

Otras preguntas

They were late because the flight …. is delayed was delayed is being delayed will be delayed
meaning of shonadzimbadzemawe​
35 Știind că numerele x + y, y+z, z+x sunt direct proporționale cu numerele a + 1, a + 2, respectiv - (+)² + ( ² ) ² =>
What is publishing? A. Where you share your work with others B. Where you put it in the school newspaper or other publication C. All of the answer choices are c
2 cos x - sin x=3/(2 cos x+sin x)
Is the relation below a function? If it is a function, state the domain. {(-5, 1), (-3, 4), (-1, 7), (1, 10), (3, 13), (1, 17)} Responses The relation is not a
What is the magnitude of force C
What is this logo???????????
A 2-kg pail is attached to a cable and raised upward with a constant speed of 1.5 m/s.
How to balance the following reaction ? SnCl₂.2H₂O (aq) + acetic anhydride —> Sncl2+acetic acid