Seudónimo
Seudónimo
18-08-2016
Mathematics
contestada
Six oranges cost 5.34 how much does 1 cost
Respuesta :
Eggm
Eggm
18-08-2016
You do 5.34 divided by 6.
One orange costs .89 cents.
Hope it helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 85+ )
Otras preguntas
Experiencing an event firsthand is usually not as enriching as reading about it in a book. True or False? I say false, but i need help.
HELP PLEASE!!!!!!! A box contains 4 oranges, 9 apples, and 3 pears. Liliana selects a piece of fruit from the box at random. What is the probability that she se
what is 6 5/11 rounded to the nearest whole number
Which of these people did not benefit from the prosperity of the late 1800s? (there's more than one answer) A.steel magnate B.store owner C.tenenment resident D
suppose your area is experiencing thunderstorms what kind of changes in the atmosphere led to the formation of the storms . also I know this is science but ther
The five major areas of the study of Earth science are
what is the subject and predicate in The meeting began promptly at seven o'clock.
a group of organisms that look alike and can reproduce among themselves is a
PLZ HELP!!!! Which word correctly completes the sentence. "Fortunately, The illness _________ only a few people. A. Effected B. affected
Why are Africa's political boundaries often irrational? Give an example of a country for which this is true.