cokekosandoval cokekosandoval
  • 16-05-2020
  • Mathematics
contestada

19 lbs of apples cost $114 . how many lbs of apples can you get with $270?

19 lbs : $114
? lbs : $270

Respuesta :

ohohohhi ohohohhi
  • 16-05-2020
ehhh





Explanation: Idk man im sorry
Answer Link
lockhartbrent123 lockhartbrent123
  • 16-05-2020

Answer: 45

Step-by-step explanation:

114/19=6

6$/lb

270/6= 45

Answer Link

Otras preguntas

PLS HELP ASAP! which relation is a function?!
When did the fear of Communism known as the Red Scare begin in the United States?
Michael cuts a piece of wood for a project. The first cut is shown and can be represented by the equation . The second cut needs to be parallel to the first. It
Which graph shows the equation c = 10+ 3t, where c is the total cost of going to the carnival and t is the number of $3 tickets purchased?
Which of the following is not a common instruction format? A. Calendar. B. Flowchart. C. If-then table. D. Paragraph
Which early indigenous American civilization lived near the Andes Mountains? A. Olmec B. Maya C. Aztec D. Inca
Which expression is equivalent to the following function?
Number of emails received in one account every day from the day it was created until it was canceled: A. Sample B. Complete info
Simple interest of $1295 at 7% for 180 days
If an infant is born with cerebral​ palsy, this disease is categorized as​ ________