Bryton0629
Bryton0629 Bryton0629
  • 19-05-2020
  • Mathematics
contestada

A 6-pack of dish towels costs $21.42. What is the unit price?

Respuesta :

fetouhsophia
fetouhsophia fetouhsophia
  • 19-05-2020

Answer:

3.57

Step-by-step explanation:

Answer Link
bruuuuh1017
bruuuuh1017 bruuuuh1017
  • 19-05-2020

Answer:

$3.57 for each towel

Step-by-step explanation:

It is $21.42 for a 6-pack of towels, so take $21.42 and divide it by 6. Therefore, you will get $3.57 for each towel. I hope this helps! Stay safe and have a wonderful day! Peace! ✌

Answer Link

Otras preguntas

How do you do y divided by 9=12?
how many stars are there in america's flag ?
one number is 6 more than another.  Their product is is 520.  Find the numbers
a population decrease from 404 million to 288 million .which of the following is the percent decrease of the population
What is 32 over 48 simplified and with what numbers
What is 32 over 48 simplified and with what numbers
What is 32 over 48 simplified and with what numbers
a population decrease from 404 million to 288 million .which of the following is the percent decrease of the population
how many stars are there in america's flag ?
a population decrease from 404 million to 288 million .which of the following is the percent decrease of the population