jenkinsmrrsvl jenkinsmrrsvl
  • 20-05-2020
  • Mathematics
contestada

Annie bought 3/4 kg cocoa powder, which cost $12.92 per kg.

Respuesta :

louisgarcia2008
louisgarcia2008 louisgarcia2008
  • 20-05-2020
9.69 because 12.92 dived into 4 equals 3.23 times 3 equals 9.69
Answer Link

Otras preguntas

Convert to polar form
Two teachers are taking 48 pupils on a school trip.The pupils are divided equally between both teachers.The first teacher makes groups of 2 pupils and the secon
1. What is the value of x? A. 21 B. 41 C. 22 D. 20
John proctor is to blame
What is the absolute value of the distance from the numbers -6 to 5?
Who was a first lady who lobbied for educational opportunities for women? Mercy Otis Warren Martha Washington Martha Jefferson Abigail Adams
One of the factors that influence a consumer buying is? ​
At the beginning of 20X1, a company issues 100,000 shares of 4%, $10 par value, cumulative preferred stock. All remaining shares outstanding are common stock. T
Select the correct answer. Which statement best expresses how the poet develops the theme in the poem? A. The speaker describes dreams as things people hold clo
A Chippendale style curio with a selling price of $229 was advertised at $129. The cost price is $78, and overhead is estimated at 45% of the cost price. Determ