chiefkf320 chiefkf320
  • 20-05-2020
  • Mathematics
contestada

ella bought 2.7 yards of fabric for $3 per yard how much did she spend

Respuesta :

Wishing Wishing
  • 20-05-2020

Answer:

$8.10

Step-by-step explanation:

You can just multiply how many yards she bought by the price per yard.

3×2.7=

$8.10

She spent 8 dollars and 10 cents.

Answer Link

Otras preguntas

What factors helped prompt the United States to join the war for the Allies?
Most management problems can be prevented by carefully defining the areas of:
What protections are given in the 23rd Amendment?
What is the prepositional phrase in the sentence below? I have always wanted to run barefoot on the beach and feel the soft sand beneath my feet. :on the beach:
How many European countries held African colonies by 1914?
How would followers of the three philosophical traditions in China react to the idea that “all-men are created equal”?
How did the availability of cheap books spread learning?
Why is overfishing a problem????????????? And what can i do to help???????? oh answer in a paragraph please!!!! thx!!
Why was Kush able to thrive after losing Egypt to the Assyrians?
What were three developments in the arts during the Enlightenment?