madisonstudstill12 madisonstudstill12
  • 20-05-2020
  • Mathematics
contestada

Mrs. Gordon bought 10 kg of apples for $16.50. What is the price per pound of apples?

Respuesta :

chloequachh
chloequachh chloequachh
  • 21-05-2020

Answer:

1.65 per kg

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If the chance of rain today is 35% (= 0.35), what is the probability that it will not rain? Write your answer as a decimal number (not a percent).
Which Georgia delegate considered his role in the Great Compromise to be his "greatest public service"? A) William Few B) Lyman Hall C) William Pierc
A projectile is launched with an initial speed of 42 feet per second. It is projected at an angle of 50 degrees. How far does the projectile travel? How much fa
Terrorist use______to get people to pay attention to their political demands
Explain why drug abuse is more common with teens whose family members abuse drugs.
what ratio is proportional to 10/24, a, 5/6 b,35/84 c, 5/8,d, 20/36
All of the money borrowed by a government and the interest on those loans is known as what a surplus the deficit the public debt An underperformance
What do hair ribbons symbolize in the giver?
How did the philosophies of Robert Owen and Karl Marx differ? (1 point)
help me with this please