ramata6 ramata6
  • 21-05-2020
  • Spanish
contestada

Hos ganado un nuevo premio
Una bolsa de plátanos de 4 libras cuesta $ 5.12. ¿Cuál es el precio por onza?​

Respuesta :

pauldavidluzardo
pauldavidluzardo pauldavidluzardo
  • 21-05-2020

Answer:

0.8 is the price..............

Answer Link
destinycoop
destinycoop destinycoop
  • 21-05-2020
Hos won a new award
A 4-pound bag of bananas costs $ 5.12. What is the price per ounce?
Answer Link

Otras preguntas

Modern Western ideas about freedom, the value of the individual, forms of government, and systems of law came from __________.
what was the major events that led the British to defeat
Which of the objects is living or nonliving: Bacteria, virus, moss, you, a lemon seed, the air, bread, lettuce and rocks?
Why aren't all minerals gemstones?
Why did the Berlin Conference occur?
how can paleontologists help us understand the past
Find the additive inverse of 18/23
Modern Western ideas about freedom, the value of the individual, forms of government, and systems of law came from __________.
Find the circumference of the circle 30m. use 3.14 for n
Why did the Berlin Conference occur?