matt5590
matt5590 matt5590
  • 19-06-2020
  • Mathematics
contestada

Matt bought 4 pie molds at a cost of $0.53 per mold. He also bought 4 pre-
made crusts at a cost of $0.72 per crust. How much did Matt spend on pie
molds? Do not include $ in your answer.

Respuesta :

bbooobb
bbooobb bbooobb
  • 19-06-2020

Answer:

2.12

Step-by-step explanation:

He spent 4*0.53 on pie molds.

4*0.53=2.12

Answer Link

Otras preguntas

If a golf ball is hit with an upward velocity of 96 feet per second, its height h in feet above the ground can be modeled by h(t) = - 16t2 + 96t, where t is in
● Need help with the problem ● No spam ● Correct explanation needed ● Need Statements also ​
I'll mark you as brainliestgive serious answers​
Andrew pays a monthly membership fee of $10 at his gym. Each time he uses the gym, he pays $5. Last month, Andrew spent a total of $65 for membership and gym us
What is the correct version Can you help me
Did John Calvin Establish a theocracy, democracy or a monarchy in Geneva?
Read theory: Wedding Tradition
Can someone help me find the missing variable ???
Given that D is on the interior of ACB, and ACD DCB, what best describes CD PLEASE HELP ASAP
On what day in 1929 was the year 200,000 minutes old?