gabyyusupov gabyyusupov
  • 16-07-2020
  • Mathematics
contestada

Forrest buys some apples. The total cost is $3.20 and the cost of each apple is $0.40. How many apples does Forrest buy?

A) 7
B) 8
C) 9
D) 10

Respuesta :

monterojaden6 monterojaden6
  • 29-07-2020

Answer:

b

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

2 2/3 divided by 3 1/2 it has to be in its simplest form
What happened in Europe after Martin Luther's break with the church?
Please answer 12. How ever gets it right will get brainlyest
Read the paragraph from “Want to Get into College? Learn to Fail.” Colleges respond to culture shifts, and admission officers are digging deeper to find out who
If a rectangular garden is 6 feet long and 4 feet wide and there are 10 vegetables planted; what is the density of vegetable plants in the garden? a. 1.61 veget
7/100 - 6/100= 1/100 right?
Which of the following adjectives BEST describes an effectual, and true Constitutional Government.
A parabola has its vertex at (-6, 5) and focus at (-6.25, 5). Which of the following is an equation for this parabola?
How many moles of ethanol are produced starting with 500.g glucose? C6H12O6 → 2 C2H5OH + 2 CO2
the lawyer is talking to the judge