greysanatomysmh
greysanatomysmh greysanatomysmh
  • 18-07-2020
  • Mathematics
contestada

A 32-cup bottle of fabric softener costs $21.12. What is the price per quart?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 18-07-2020

2 dollars is the correct answer...

Hope this helps......

Answer Link

Otras preguntas

Which situation can be represented by the inequality 4x - 25_< 125
For what value of x is the area of the rectangle greater than the perimeter? The base of the perimeter is x+2 The height is 7
Complete the square to solve for x:2x∧2-5x-3=0
Can someone help me: 4n-3=-2n+15
jenn will use 18 connecting cubes to make a model of a park. The model will be in the shape of a rectangle and will have  height of one cube.In how many differe
For what value of x is the area of the rectangle greater than the perimeter? The base of the perimeter is x+2 The height is 7
How old is Barack Obama?
A stone falls from the top of a 125m high cliff.How long does it take to reach the sea?I know that S[distance] is 125m, and that A[acceleration] is 10m/s². Cons
What is combined mean
What is combined mean