kamyagaines71 kamyagaines71
  • 16-09-2020
  • Mathematics
contestada

which is bettre to buy 12 car washes for $100.00 or to by 5 car washes for $45.00

Respuesta :

paytonthecat
paytonthecat paytonthecat
  • 16-09-2020
12
The first option is only about $8.33 per a wash while the second option is $9 per a wash
Answer Link

Otras preguntas

Total direct operating margin less indirect expenses equals
My family will open a new restaurant change passive voice
Anyone any good at math? Is the relationship shown by the data linear? If so, model the data with an equation
What are some consequences when a country experiences a downturn in the economy?
Peterson Company estimates that overhead costs for the next year will be $6,520,000 for indirect labor and $550,000 for factory utilities. The company uses mach
answer this now please :)
Use the distributive property to find the product of the rational number. 5/2 (- 8/5 + 7/5)
Most of the people killed by Nazi Germany during the Holocaust were
A capsule containing 0.500 L of air at 1.00 atm is compressed to 3.25 atm. At that point, what is the volume of the gas in the capsule?
I need help finding the measures