natirdz7
natirdz7 natirdz7
  • 17-09-2020
  • Mathematics
contestada

HELPPP SSJJSJ MATH MIDDLE SSCHOOL MATHH TANKASSSS U

HELPPP SSJJSJ MATH MIDDLE SSCHOOL MATHH TANKASSSS U class=

Respuesta :

symone416 symone416
  • 17-09-2020

Answer:

$13,500

Step-by- step explanation:

Add tuition, room and board, and book and supplies cost. You'll get 22,000. Then you subtract the 8,500 her parents gave which gives you $13,500

Answer Link

Otras preguntas

How many molecules of glucose are in 5.72 grams of glucose?
Given that D(x) = 2x, select all of the following that are true statements. a. D(x) is a function. b. x is the dependent variable. c. D(6) = 3 d. D(x) i
Angles θ and φ are complementary, and θ = find the measure of φ.
Amy and Ben share sweets in the ratio 3:5. Amy has 24 fewer sweets than Ben. How many sweets are there altogether? Please could you show workings out. Thanks
Which statement explains how the culture of the migrant workers shapes the meaning of the short story The Harvest? Question 1 options: A) The migrant workers
"The constitutional prohibition against laws respecting an establishment of religion must at least mean that, in this country, it is no part of the business of
What is the most important information needed to receive a stock quote?
_____ is considered the first female sociologist and argued that injustices such as slavery and women’s inequality stunted a society’s moral development. august
Ethanol ia a common laboratory solvent and has a density of 0.789 g/mL. What is the mass, in grams, of 123 mL of ethanol?
Which of the following best describes conservation? A) making new products of new material