aylagray2
aylagray2 aylagray2
  • 17-09-2020
  • Mathematics
contestada

Holly spends $4 for lunch at school. During the month , she buys lunch 11 times. How much did she spend?

Respuesta :

kiairawillcutt
kiairawillcutt kiairawillcutt
  • 17-09-2020

Answer:

44

Step-by-step explanation:

4 x 11 = 44

Answer Link
juliustaoja juliustaoja
  • 17-09-2020

Answer:

44

Step-by-step explanation:

11*4=44

Answer Link

Otras preguntas

need help with the last section
The set of whole numbers less than 100
Makenna surveyed 48 of her female classmates to determine the number of stores each one visited before purchasing a dress for the spring dance. She wants to rep
determine the method to separate a mixture of ground glass and salt in order to have a pile of ground glass and another pile of salt.write a step by step proced
help me !! Will mark brainlest
What role did women play in the transition to crop cultivation?
How to find slope when giving two equations that equal each other?
Which person best represents the values of Romanticism?
Can somone help me with this one plllease
What does the word error mean in biology