Kenma385
Kenma385
17-09-2020
Mathematics
contestada
what is the unit price of $6.90
Respuesta :
412937685
412937685
17-09-2020
Answer:
...
Step-by-step explanation:
Answer Link
VerGone
VerGone
17-09-2020
The unit of $6.90 will be $14.34
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 47+ )
Otras preguntas
A waitress sold 12 ribeye steak dinners and 24 grilled salmon dinners, totaling $577.21 on a particular day. Another day she sold 18 ribeye steak dinners and 12
3. Page 472, Exposition: What is the reason for the complaints against Rebecca Nurse?
Solve pls brainliest
Write the function whose graph is the graph of y=√x but is translated 5 units downward.
3 ts X X X X Which statement best describes why the writer seems supportive of this product? A B C D It is a portable device. It could prevent the senseless dea
Zeplin is investigating how long different substances take to dissolve in water. He timed how long each tested substance took to dissolve twice: once in cold wa
Use the diagram to find the measures of the lengths of the sides. The perimeter of the trapezoid on the right is 98 inches. The measures of the lengths of four
A nationwide ban on child labor was enacted O gradually, state by state. though an amendment to the Constitution. as part of the New Deal. O indirectly through
If you could ask any of the individuals in these pictures a question, what would you ask? Be sure to include (2) questions, one for document 2A and one for 2B.
Read the passage. The boys had been friends for years and had never had a secret from one another before. But now Pedro couldn't share the problem that possesse