ciarasosmart
ciarasosmart ciarasosmart
  • 18-09-2020
  • Mathematics
contestada

A 5-pack of raffle tickets costs $15.55. What is the unit price?

Respuesta :

kbowens
kbowens kbowens
  • 18-09-2020

Answer: if you divide 15.55 by 5 the unit price is $3.11

Answer Link

Otras preguntas

(4a-5)+(3a+6) Adding polynomials
if 10+3x-7x=6 what does x equal
if 10+3x-7x=6 what does x equal
Estimate 49% of 162. Use mental math to calculate 49% of 162. ???
Estimate 49% of 162. Use mental math to calculate 49% of 162. ???
What is .725 as a fraction
(4a-5)+(3a+6) Adding polynomials
(4a-5)+(3a+6) Adding polynomials
What were the positive and negative effects of Egypt being imperialized by Britain.
What were the positive and negative effects of Egypt being imperialized by Britain.